12o ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Αρχική Σελίδα                                 Πρόληψη ενδοσχολικής βίας και εκφοβισμού

Για να διαβάσετε την Πολιτική Ψηφιακής Ασφάλειας & Πρόληψης και Αντιμετώπισης Περιστατικών Βίας και Εκφοβισμού στο σχολείο για το σχ. έτος 2022-23 πατήστε το παρακάτω εξώφυλλο:

Καθώς και τα έγγραφα:

Οδηγίες για τους μαθητές: Πολιτική ορθής χρήσης Διαδικτύου στο σχολείο και Συμβουλές για το σπίτι

Πληροφορίες για τους γονείς: Πολιτική ορθής χρήσης Διαδικτύου-Πληροφορίες για τους γονείς

Για την πρόληψη της ενδοσχολικής βίας και του εκφοβισμού:

• Δραστηριότητες (στην πλατφόρμα e-class, ενσωματωμένο στο αναλυτικό πρόγραμμα του σχολείου) και εργασίες μαθητών (στο ιστολόγιο).

• Εκδηλώσεις (στο ιστολόγιο) που πραγματοποιούνται στο σχολείο μας για την πρόληψη της σχ. βίας και του εκφοβισμού.

Γενικά: