12o ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Αρχική Σελίδα                                       Ασφάλεια στο Διαδίκτυο

Για να διαβάσετε την Πολιτική Ψηφιακής Ασφάλειας & Πρόληψης και Αντιμετώπισης Περιστατικών Βίας και Εκφοβισμού στο σχολείο για το σχ. έτος 2022-23 πατήστε το παρακάτω εξώφυλλο:

Καθώς και τα έγγραφα:

Οδηγίες για τους μαθητές: Πολιτική ορθής χρήσης Διαδικτύου στο σχολείο και Συμβουλές για το σπίτι

Πληροφορίες για τους γονείς: Πολιτική ορθής χρήσης Διαδικτύου-Πληροφορίες για τους γονείς

Για τους γονείς:

Για τους εκπαιδευτικούς:

Ασφάλεια στο Διαδίκτυο Α, Β & Γ Γυμνασίου Εγχειρίδιο εκπαιδευτικού (SaferInternet4Kids.gr)

Για τους μαθητές:

Ασφάλεια στο Διαδίκτυο Α, Β & Γ Γυμνασίου Εγχειρίδιο μαθητή (SaferInternet4Kids.gr)

Πατήστε την παρακάτω εικόνα για να την μεγεθύνετε.

Εκδήλωση για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 11/2/2020

με τις εξής Δραστηριότητες για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2020

Για την ασφάλεια στο Διαδίκτυο:

Γενικά:

Για την προστασία προσωπικών δεδομένων:

Γενικά:

Εκδήλωση ενημέρωσης για την Ευρωπαϊκή Ημέρα Προστασίας των Προσωπικών δεδομένων 28/1/2020

"Άκρως ενημερωτική και επιτυχημένη η Ημερίδα" για την ασφαλή πλοήγηση στο Διαδίκτυο αναφέρει το δημοσίευμα "ο Ρεπόρτερ της Καλλιθέας" καθώς και ο Σύλλογος Γονέων του σχολείου μας στο ιστολόγιο τους.

Φωτογραφίες από την ημερίδα:

Πρόσκληση σε ενημερωτική ημερίδα: "Ασφαλής Πλοήγηση στο Διαδίκτυο":